سامانه مديريت خبرگزاري

معرفي

سامانه مديريت خبرگزاري ايده پرداز، نرم افزاري تخصصي براي توليد، ويرايش، مديريت و انتشار اخبار در انواع وبسايت هاي خبري و خبرگزاري هاي آنلاين است. ايده پرداز با انجام مطالعه هاي دقيق و تحليل هاي ميداني در زمينه نياز هاي نرم افزاري و ايجاد فرايند هاي ارائه سريع و دقيق اطلاعات و همچنين اهميت بالاي ارتباط با خوانندگان، سيستمي يكپارچه و جامع را توليد نموده است.
سامانه مديريت خبرگزاري از دو بخش عمده تشكيل مي شود :
 • اتوماسيون تحريريه خبرگزاري ها :
 • اين بخش تشكيل شده است از انواع فرم هاي توليد، ويرايش و انتشار كه با استفاده از اين بخش مي توان براي هر يك از اعضاي تيم خبرنگاري پروفايل ( صفحات شخصي ) اختصاصي ايجاد نمود تا آنها بتوانند انواع خبر، موضوعات آنها، توضيحات، تيتر ها، تصاوير،كلمات كليدي، پيوند ها و... را ثبت نمايند.
  همچنين با ايجاد صفحات شخصي براي گروه ويراستاري تمامي اخبار تهيه و ثبت شده توسط خبرنگاران وارد كارتابل هاي آنان مي شود تا پيش از مطالعه سردبير و انتشار آن، توسط ويراستاران نظارت و اصلاح شود. در صورت نياز به اصلاحات اساسي، ويراستاران با درج نكات مي توانند خبر را مجددا براي خبرنگار به منظور باز نويسي ارسال نمايند. در نهايت در صورت تاييد ويراستار، خبر وارد كارتابل سردبير مي شود و علاوه بر امكان تصحيح و اعلام نظرات بر روي خبر، سردبير مي تواند نسبت به انتشار آن بر روي وبسايت خبرگزاري اقدامات لازم را انجام دهد.
 • طراحي، پياده سازي و مديريت وبسايت خبرگزاري با استفاده از پورتال ايده پرداز :
 • با استفاده از اين بخش خبرگزاري ها مي توانند وبسايت خبري دلخواه خود را با ساختار هاي مورد نظر خود طراحي و پياده سازي نمايند. پورتال با داشتن بيش از 100 ماژول گوناگون در زمينه هاي خبري، چند رسانه اي، ارتباطي، آماري و... انعطاف و امكانات فراواني را به طراحان وب خبرگزاري ها ارائه مي دهد. همچنين خبرگزاري ها با ارائه طرح مورد نظر خود به ايده پرداز، مي تواند از توليد، طراحي و پياده سازي وبسايت را به ما بسپارند.
  همچنين از ويژگي هاي بارز سامانه خبر گزاري ايده پرداز، بخش مديريت تبليغات است كه بخش هاي بازرگاني خبرگزاري ها مي توانند با استفاده از ابزاري پيشرفته مانند Pay Per Click و ... بهره گيرند.
  با وجود ابزار ارتباط جمعي و شبكه اي امروز، نياز است تا بتوان با خوانندگان ارتباط قوي تري را ايجاد نمود. از اين رو مجموعه ابزار ارتباط با خوانندگان و بازديد كنندگان به سامانه افزوده شده است تا با ابزاري مانند سهيم شدن خبر ( Share ) ، نظر دهي و نظر سنجي و همچنين رتبه بندي خبر ها در دسترس خبرگزاري ها و خوانندگان آنها باشد.
  همچنين با استفاده از ابزار منحصر به فرد در پورتال ايده پرداز، افراد و بخش هاي فني خبرگزاري ها مي توانند بنا بر نياز خود انواع ماژول ها، قالب ها و فرم هاي دلخواه و مورد نياز خود را طراحي و در پورتال پياده سازي نمايند.< /br>با استفاده از فناوري هاي روز و برنامه نويسي بنيادي قدرتمند، تلاش شده است تا تمامي ابزار هاي موجود در مديريت پورتال ساده و در عين حال كاربردي باشد تا حتي كاربران عادي و با دانش فني ابتدايي بتوانند از اغلب ويژگي هاي اين مجموعه كاملا استفاده كنند.
  پورتال ايده پرداز دو جنبه ضروري امنيت و SEO ( سئو – بهينه سازي در موتور هاي جستجو ) خبرگزاري ها را نيز كاملا در نظر گرفته و منطبق بر استاندارد هاي داخلي و جهاني، پورتال را طراحي كرده است. هر كدام از موارد در پورتال ايده پرداز داراي فرم ها، گزارشات و ماژول هاي اختصاصي هستند.
  قابل ذكر است كه تمامي بخش هاي پورتال ايده پرداز توسط همين شركت برنامه ريزي، تحليل، طراحي و توليد شده است بنابراين محدوديتي در توسعه يا سفارش سازي هاي اختصاصي در آن بنا بر نياز خبرگزاري هاي بزرگ نخواهد بود.

راه اندازي سامانه

ايده پرداز چه چيزي ارائه مي دهد :
مجموعه نرم افزاري تشكيل شده از مديريت خبرگزاري ها با امكان پروفايل بندي خبرنگاران و ويراستاران، پنل هاي مخصوص ايجاد و ويرايش خبر و مجموعه ابزاري براي طراحي و پياده سازي بستر نمايشي اين اخبار به نحوه دلخواه.
خبرگزاري ها صاحب چه چيزي مي شوند :
با استفاده از نرم افزار مديريت خبرگزاري ايده پرداز، خبرگزاري ها از دو محصول بهره خواهند برد:
 • نرم افزار مديريت خبر كه شامل فرم هاي مخصوص و اختصاصي ايجاد، ويرايش و تاييد خبر است به همراه ايجاد انواع پايگاه هاي خبري و طبقه بندي هر كدام.
 • محموعه ابزار طراحي و پياده سازي سايت خبري تا خبرگزاري ها بتوانند وبسايت و ساختار مورد نظر خود را ارائه نمايند.
خبرگزاري ها نياز به چه امكاناتي دارند :
تقريبا هيچ پيش نيازي براي راه اندازي وجود ندارد. كافي است خبرگزاري ها دامنه اينترنتي مورد نظر خود را معرفي نمايند و اين سامانه در زمان 7 روزه آماده بارگزاري، جستجو و مطالعه خبر ها بر روي وبسايت خبرگزار خواهد بود.

قابليت ها و مزايا

امكانات عمومي :
 1. ايجاد سرويس هاي خبري نامحدود
 2. تعريف انواع خبر
 3. ايجاد پروفايل هاي شخصي براي هر خبرنگار،ويراستار و سردبير
 4. تعريف سطوح دسترسي براي هر يك از پروفايل ها
 5. تعريف اجزا هر خبر از جمله روتيتر،عنوان،زير تيتر،ليد خبر،خلاصه خبر،متن خبر و ...
 6. افزودن لوگو خبر،تصوير اصلي و گالري تصاوير
 7. تعريفكلمات كليديهر خبر
 8. تعريف ويژگي هاي هر خبر
 9. تعيين نحوه و محل چيدمان هر خبر
 10. پيوست فايل به خبر
 11. ارسال خودكار خبر به ويراستار و سردبير براي دريافت تأييديه
 12. درج نظرات و يا مكاتبات ميان خبرنگار،ويراستار و سردبير به ازاي هر خبر
 13. دريافت خودكار هر خبر توسط ويراستار و امكان تصحيح،ارائه نظرات و مكاتبات پيرامون هر خبر
 14. دريافت خودكار هر خبر در پروفايل سردبير و امكان تصحيح،رد،اعلام نظر و ... براي هر خبر
 15. امكان مديريت خبر براي سردبيران
 16. دريافت انواع گزارشات مربوط به هر خبر از جمله تعداد بازديد،نظرات،وضعيت و ...
 17. ايجاد انواع امكانات،نظرسنجي،دريافت نظرات و مديريت آنها
 18. افزودن گزينه ارسال اخبار به دوستان
 19. جستجوي پيشرفته
 20. آرشيو تخصصي اخبار
 21. و ...

پياده سازي و استقرار

پياده سازي سامانه مديريت خبرگزاري در 3 گام ذيل صورت مي گيرد :
گام اول :
شناخت نياز ها و گستردگي فعاليت هاي موسسه از مهمترين كار ها مي باشد تا بتوان بر اساس فرايند كاري موسسه و سطوح هر بخش منطبق بر نياز هر كدام از آنها سامانه را در محل نصب و پياده سازي نمود
گام دوم :
با توجه به نياز ها و بخش هاي گوناگون موسسه، پس از نصب نسخه سرور آموزشيار و پياده سازي پايگاه داده اصلي، مرحله نصب و راه اندازي نرم افزار بر سيستم هاي كاربران در بخش هاي مختلف و تعييت حيطه دسترسي آنها آغاز مي شود.
گام سوم :
گام نهايي آموزش و برقراري چند سناريو ثبت نام و اجراي فرايند روزانه موسسه است. در اين مرحله زير نظر كارشناسان پياده سازي ايده پرداز، موسسه در چندين نوبت اقدام به اجراي عمليات عادي خود را در سيستم خواهد كرد تا تمامي بخش ها با امكانات و ماژول هاي گوناگون آشتايي كاملي را پيدا كنند.
پس از پياده سازي سيستم در محل كارفرما و در چارچوب برنامه موافقت شده، مرحله استقرار پايان مي پذيرد و ارتباط ميان كارفرما و شركت ايده پرداز در مرحله پشتيباني دنبال مي شود. تمامي شرايط و مفاد پشتيباني از پيش تعيين شده و در مسير آن حركت خواهد كرد.

آموزش و پشتيباني

شركت ايده پرداز تنها پشتيباني فني سامانه رزرواسيون را بر عهده دارد و پشتيباني هاي گردشگري از جمله بررسي مسائل مسافران، كيفيت خدمات هتل ها، برخي از اشكالات پيش آمده پس از رزرو و اين قبيل موارد توسط كارگزار پشتيباني مي شوند و تمامي مفاد آن در قرارداد ميان آژانس ها و كارگزار پيش بيني شده است.
پشتيباني فني شامل خطاگيري و خطايابي، ميزباني وب و حل مشكلات سيستم ها مي باشد ( خطا از سوي مجري ) . افزودن خدمات جديد به سايت، بازيابي رمز هاي عبور، ورود اطلاعات، امور مربوط بهبهينه سازي سئو، تغيير ساختار سايت و صفحات، خريد و تمديد دامنه ها، امور مربوط به پين هاي بانكي، پيگيري و دريافت نماد اعتماد الكترونيك، اصلاح خطا هاي بوجود آمده توسط كارفرما و ساير موارد مشابه شامل هزينه هاي جانبي خواهد بود.
زمان بندي حل مسائل سيستمي بر اساس جدول ذيل خواهد بود
گروهشـــرحزمـــان
Aخطا هاي جدي نرم افزاري كه باعث ايجاد اختلال در نمايش سايت يا زررو عموم شود و از كار با سيستم جلوگيري نمايد3 روز
Bخطا هاي كوچك نرم افزاري كه در سيستم مشاهده مي شوند اما خطر فوري و جدي در نمايش سايت و رزرو خدمات از سوي عموم ايجاد ننمايد.4 الي 7 روز كاري
Cهر گونه تغيير و يا توسعه سيستمي7 روز كاري جهت بررسي و پس از آن اعلام زمان و هزينه لازم

محصولات سازماني و رسانه ايده پرداز

پورتال ايده پرداز
پورتال ايده پرداز
بستري براي ارائه آنلاين و يا آفلاين خدمات، فرايند ها، فرم ها و يا سيستم هاي سازمان ها كه مديريت، نظارت و نگهداري آنها را كاربران و كاركنان فني و غير فني سازمان ها بتوانند انجام دهند
مديريت خبرگزاري
مديريت خبرگزاري
سامانه مديريت خبرگزاري ايده پرداز، نرم افزاري تخصصي براي توليد، ويرايش، مديريت و انتشار اخبار در انواع وبسايت هاي خبري و خبرگزاري هاي آنلاين است
مديريت كتابخانه آنلاين
مديريت كتابخانه آنلاين
مجموعه مديريت كتابخانه و مقالات الكترونيكي ايده پرداز در راستاي سامان دهي مؤثر ،منظم و سريع مجموعه كتابخانه هاي ديجيتال،پورتال هاي كتابخانه اي،مراكز مقالات و دبيرخانه هاي برگزاري همايش ها طراحي شده است
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.