پشتيباني و نگهداري سيستم ها
شرکت ایده پرداز پس از استقرار و پیاده سازی سیستم ها در محل مشتری، خود را متعهد به ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی از موارد و مسائل پیش آمده در نرم افزار ها و سوالات مرتب کاربران می داند. مشتریان امکان عقد قرارداد های اختصاصی پشتیبانی در زمان بسته شدن قرارداد اولیه و یا در زمان تایید نهایی تحویل سیستم ها را خواهند داشت.
تمامی قرارداد های پشتیبانی و نگهداری سیستم های ایده پرداز در دو بخش ارائه می شوند:

الف ) حل خطا های سیستمی و ارائه راهنمایی و مشاوره های تلفنی :

در صورت بروز خطا و باگ ( Bug ) در هر یک از نرم افزار های ایده پرداز، شرکت حل و رفع تمامی این موارد را در قالب قرارداد پشتیبانی در نظر می گیرد خود را موظف به برطرف سازی آن در قبال پرداخت هزینه ثابت پشتیبانی ماهیانه می داند.
مراحل رفع خطا های سیستم به صورت ذیل است :
مرحله یک : تماس با واحد پشتیبانی ایده پرداز :
پس از مشاهده حطا و یا بوجود آمدن اختلال در سیستم ها، می توانید از طریق ایمیل و تلفن موضوع خود را به واحد پشتیبانی اطلاع دهید، آنها نیز در صورت نیاز از مشتریان برای رفع صحیح مشکل سوال یا خواسته هایی مانند ارسال تصویر خطا، اتصال از طریق Team Viewer و ... خواهند داشت.
راه های ارتباطی با دفتر پشتیبانی :
از طریق ایمیل :Support@idehpardaz.ir
از طریق تلفن در ساعات کاری : 88220741-021
مرحله دو : بررسی موارد اعلام شده توسط واحد پشتیبانی، بدست آوردن راه های مناسب و تخمین زمان بر طرف سازی مشکل :
پس از اعلام وجود خطا توسط مشتریان به واحد پشتیبانی، این واحد به بررسی علت بوجود آمدن مسئله خواهد پرداخت و در صورت نیاز با واحد فنی موارد را مطرح و پس از مشخص شدن راه تصحیح و حل مسئله، چارچوب زمانی آن را تهیه می نمایند. این فرایند بسته به نوع مشکل تا 72 ساعت ممکن است زمان ببرد.
مرحله سه : اعلام نتیجه به مشتریان :
پس از مشخص شدن علت مشکل و روشهای حل آن، واحد پشتیبانی با مشتری از طریق ایمیل و یا تماس تلفنی در ارتباط خواهند بود و زمان بندی حل مسئله را اعلام خواهد کرد. همچنین در صورت وجود راه حل موقت، واحد پشتیبانی به کمک کاربران آنرا پیاده سازی می نماید.

ب ) توسعه سیستم و افزودن امکانات :

در برخی شرایط ممکن است مشتریان با توجه به فرایند های کاری و ساختاری خود، نیاز به امکانات اختصاصی و یا از پیش در نظر نگرفته، داشته باشند. مشتریان می توانند با تهیه تحلیل از نیاز خود و ارسال آن به واحد پشتیبانی، ایده پرداز را در جریان خواسته های خود بگذارند. بدیهی است در صورت امکان افزودن نیاز جدید، هزینه و زمان تولید آن پیش از شروع کار به مشتری اعلام خواهد شد.
مراحل توسعه سیستم به صورت ذیل می باشد :
مرحله یک : ارائه تحلیل از خواسته و نیاز جدید :
در اولین قدم برای اینکه شرکت ایده پرداز بتواند به صورت دقیق با خواسته مشتری آشنا شود و امکان انجام آنرا بررسی نماید، نیاز است که مشتری تحلیل دقیق و به صورت کتبی برای واحد پشتیبانی از طریق ایمیل ارسال نماید.
مرحله دو : بررسی خواسته توسط واحد پشتیبانی و تخمین هزینه و زمان لازم تولید :
پس از دریافت تحلیل مشتری، واحد پشتیبانی با تشکیل کمیته توسعه با واحد فنی و در صورت نیاز مدیریت شرکت، به بررسی و امکان پیاده سازی خواسته خواهد پرداخت. در صورت تایید امکان افزایش نیاز مشتری هزینه و زمان لازم تولید تخمین زده خواهد شد تا به اطلاع مشتری قرار گیرد. زمان بررسی تا اعلام هزینه و زمان تولید به طور معمول از 48 ساعت تا 7 روز کاری زمان می برد. در صورت نیاز ممکن است شرکت از مشتری برای توصیف کامل نیاز خود، تشکیل جلسه ای را درخواست نماید.
مرحله سه : اعلام نتیجه به مشتریان :
در نهایت پس از مشخص شدن زمان و هزینه تولید خواسته های مشتری، واحد پشتیبانی و فروش ایده پرداز با اعلام نیاز های خود نسبت به آغاز تولید و پیاده سازی آن خواهند کرد.
برخی از موارد عمومی که شامل توسعه می شوند عبارتند از :
 • افزودن امکانات به نرم افزار
 • افزودن فرم به سیستم ها
 • تغییر یا ارتقای فرایند کاری
 • تولید گزارش های بیشری و درخواستی
 • تغییر ساختار وب سایت ها
 • ورود اطلاعات و تامین محتوا
پشتیبانی طلایی و فصول شلوغ ( High Season ) :
طلایی : شرکت ایده پرداز برای مشتریان که می خواهند خدمات ویژه و اختصاصی دریافت نمایند، پشتیبانی طلایی را در نظر گرفته استو در این سرویس مشتریان علاوه بر دسترسی به خطوط ارتباطی جداگانه، می توانند از خدمات ذیل بهره ببرند :
 • حضور هفتگی در محل مشتری
 • انجام بسیاری از بند های توسعه در قالب پشتیبانی طلایی به صورت رایگان
 • دسترسی به شماره تماس جداگانه به منظور ارتباطات فوری
 • ارسال درخواستها و نیاز ها به ایمیل جداگانه به آدرسgoldmembers@idehpardaz.irبه منظور پاسخگویی سریعتر
 • ورود اطلاعات و به روز رسانی محتوای وب سایت
 • طراحی و تولید گزارشهای مورد نظر در سامانه اکسین
 • آموزش در محل
پشتیبانی فصول شلوغ ( High Season ) :
مشتریانی که در فصول خاص نیاز به پشتیبانی بیشتر و حضور در محل به صورت مستمر داشته باشند و یا در تاریخ های خاص خواستار نظارت ویژه ای باشند، می توانند از پشتیبانی های ویژه ما برای فصول پر کار خود استفاده نمایند.
این فصول برای نمونه در اصناف گوناگون عبارتند از :
 • دوره برگزاری همایش ویژه در سازمان ها
 • فصول افزایش ثبت نام مسافران در آژانس های هوایی و گردشگری مانند نوروز و تابستان
 • زمان برگزاری امتحانات در موسسات آموزشی
 • دوره های خاص پوشش خبری و یا برگزاری مسابقات و نظر سنجی های سراسری در رسانه و موسسات گوناگون
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.