مجله ايده پرداز

در زمان بستن قرارداد با يك شركت فناوري اطلاعات (IT) چه مواردي را بايد در نظر گرفت؟

1396/04/18
اگر براي سفارش محصول نرم افزاري و يا انجام خدمات آنلاين به دنبال يك شركت فناوري اطلاعات (IT) هستيد به اعتبار آن شركت، قيمت محصولات، نحوه پشتيباني و تعهد شركت IT در قبال خدماتش توجه داشته باشيد.
نحوه پيدا كردن شركت فناوري اطلاعات ( IT ) مناسب و همچنين بستن قرارداد با آن هميشه مساله اي مهم است، به خصوص براي شركت هاي تازه تاسيس شده و يا سازمان هاي كوچك. اين شركت ها يا سازمان ها، از مزاياي امكاناتي مثلاتوماسيون اداريو يابازاريابي آنلاينباخبر هستند، اما همواره به دليل نداشتن بودجه كافي در انتخاب خود با مشكل مواجه ميشوند. طبيعتا به همين دليل ( بودجه كم ) ضريب ريسك پذيري براي اين گونه شركت ها در هنگام انتخاب پايين مي آيد. آن ها بايد با حداقل بودجه، بهترين گزينه را انتخاب كنند. در اين مقاله به برخي از نكات كليدي كه در زمان پيدا كردن يك شركت IT و بستن قرارداد با آن لازم است بدانيد اشاره شده است.
مسئوليت پذيري و جوابگو بودن :
شركتي را كه شما براي انجام كارهايي مثل اتوماسيون سيستم اداريتان،طراحي وبسايتخود و يا انجام كارهايديجيتال ماركتينگدر نظر مي گيريد، بايد به تعهدات خود در قبال پشتيباني و يا ضمانت محصولاتش و ... پايبند باشد. پيدا كردن جواب اين كه كداميك از شركت هاي IT در اين زمينه قوي هستند موردي پيچيده نيست. كافيست كمي در فضاي مجازي و يا در منابع ديگر جستجو كنيد. شركت هاي معتبر كارنامه خود را كه شامل ( توضيحات محصولات و فهرست مشتريانشان است ) در وبسايت خود و در دسترس عموم مي گذارند. همچنين معمولا مي توان از روي اسم و اعتبار مشتريان يك شركت IT اعتبار آن را محك زد.
قيمت خدمات و محصولات :
همان طور كه در مقدمه توضيح داده شد، برخي از شركت ها از نظر بودجه توانايي كمتري دارند. اين شركت ها و تمامي ارگان هايي كه قصد همكاري با يك شركت IT را دارند بايد در نظر داشته باشند كه هزينه اي كه بابت خدمات و محصولات پرداخت مي كنند، در نهايت بايد به سود سازمانشان تمام شود. نحوه قيمت گذاري روي محصولات IT به فاكتور هاي زيادي بستگي دارد و نمي توان فرمول يكساني را براي قيمت گذاري ارائه داد. مواردي مثل: زماني كه پرسنل براي طراحي يك محصول و ياطراحي سايتصرف كرده اند، ميزان بازده محصول، زمينه هايي كه محصول در آنها قادر به خدمت رساني است، تكنولوژي هايي كه در انجام برنامه نويسي وتوليد اپليكيشن موبايلار آن استفاده مي شود و به روز بودن اين تكنولوژي ها در تعيين قيمت محصول نقش دارند.
نحوه پشتيباني:
شركت IT كه با آن قرار داد مي بنديد بايد در زمينه پشتيباني به نحوه اي عمل كند كه مشتريان با يك نفر و يا يك تيم كوچك (كه از مشكلات عمومي مشتريان آگاهند) در تماس باشند. در صورت نياز پشتيباني در محل انجام مي گيرد ولي بهترين حالت پشتيباني به صورت آنلاين است.
عملكرد اخير شركت :
اگر قصد بستن قرارداد با يك شركت فناوري اطلاعات را داريد بهتر است بعد از پيدا كردن يك شركت مناسب، محصولات اخير آن شركت را با محصولات قبلي اش مقايسه كنيد. مثلا در زمينهطراحي سايت، كارهايي كه شركت مذكور براي مشتريان قبلي انجام داده را در طي زمان هاي مختلف با هم مقايسه كنيد. اين كه يك شركت IT به مرور زمان در حال پيشرفت باشد و اين پيشرفت براي هر بازديدكننده اي محسوس باشد، اهميت زيادي دارد. همين كار را مي توانيد در زمينهطراحي اپليكيشن موبايلو پياده سازي وب سرويس ( مثلوب سرويس هاي گردشگري) و ... نيز انجام دهيد.
جمع بندي :
به صورت كلي گر براي سفارش محصول نرم افزاري و يا انجام خدمات آنلاين به دنبال يك شركت فناوري اطلاعات (IT) هستيد به اعتبار آن شركت، قيمت محصولات، نحوه پشتيباني و تعهد شركت IT در قبال خدماتش توجه داشته باشيد.1396/04/18
تهيه شده توسط تيم تحريريهايـده پـرداز

محصولات و خدمات پيشنهادي ايده پرداز

در ادامه بخوانید...

آخرين مقاله ها

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.