مجله ايده پرداز

Whitelabel يا برچسب سفيد چيست و استفاده از وايـت ليبل چه مزايايي دارد؟

25/03/1396
به حالتي در تجارت گفته مي شود كه شما يك محصول يا خدماتي را دريافت مي كنيد كه نام تجاري / آرم خود را از محصول نهايي حذف، و با استفاده از نام تجاري درخواست شده توسط خريدار جايگزين مي كنيد. امروزه اين روش بسيار پرطرفدار بوده و بسياري از شركتهاي بزرگ از آن استفاده مي كنند. بعضي از شركتها در ايران و سراسر جهان هستند كه به صورتوايت ليبلاز محصولات شركت ديگر استفاده مي كنند، و حتي از شركت اصلي سود بيشتري در بازار به دست مي آورند.
خدمات يا محصولات، به خصوص در بخش مالي، كه در آن ارائه دهنده خدمات، يك محصول را از منبع ديگري با پشتيباني كامل خريداري مي كند ، سپس نام تجاري و هويت خود را بر روي آن قرار مي دهد، و آن را به فروش مي رساند. در اين حالت خريدار فرض مي كند كه در حال خريد محصول شركتي است كه آرم آن را روي محصول مي بيند.
مزاياي استفاده ازوايت ليبل
شايد شما متقاعد نشده باشيد كهوايت ليبلمقرون به صرفه است. شايد داشتن نام تجاري خود بر روي محصول شركت ديگر از نظر شما ضروري نيست. ما 7 دليل كه فوايد استفاده ازوايت ليبلرا توضيح مي دهد را در ادامه به شما معرفي مي كنيم :
1.وايت ليبلسرعت ديده شدن نام تجاري شما در بازار را افزايش مي دهد
اگر كسب و كار شما نياز به ارائه خدمات متعدد يا محصولات از شركتهاي ثالث را دارد، پرداخت اضافي براي ثبت نام خود روي محصولات آنها (وايت ليبل)، يك راه عالي براي تكثير نام تجاري خود مي باشد، و همچنين باعث افزايش آگاهي عمومي از نام تجاري خود است.
2.وايت ليبلباعث تقويت وفاداري مشتريان شما مي شود.
بديهي است كه محصولات شركت ديگري كه شماوايت ليبلآن هستيد را شما انتخاب كرده ايد و قابل اعتماد و رضايت بخش مي باشند. هر بار كه يك مشتري با استفاده از كالا با نام تجاري شما مواجه مي شود، كيفيت محصولات و خدمات، و رضايت آنها باعث وفاداري به برند شما خواهد شد.
3.وايت ليبلبه شما امكان استفاده و سودآوري از كار متخصصان را مي دهد :
اگر توسعه دهندگان شركتهاي ديگر از تمركز و تخصص بر روي يك محصول برخوردار هستند و بهتر از شما مي توانند آن را توليد كنند، فقط به آنها هزينهوايت ليبلپرداخت كنيد و از درج نام تجاري خود روي محصول با كيفيت آنها لذت ببريد.
4.وايت ليبلامكان فروش يك محصول آزمايش شده را براي شما فراهم مي آورد.
محصولات شركتهاي ارائه كننده خدماتوايت ليبلدر حال حاضر از طريق آزمايش بتا، تجديد نظر، عيب يابي، و بسياري ديگر از فرآيندهاي تنظيم به خوبي آماده ورود به بازار مي باشند و از آزمايشات فراوان گذر كرده اند. به جاي رفتن راهي پر هزينه و طولاني جهت عبور از اين فيلترها، شما مي توانيد محصول را در حال حاضر با اطمينان از آزمايشات انجام گرفته به مشتريان خود ارائه كنيد.
5. برچسب سفيد موجب صرفه جويي در زمان و پول شما مي شود.
ايجاد محصول خود، از ابتدا ممكن است يك ايده بسيار عالي در برخي زمينه ها به نظر برسد، اما تا زماني كه شما از قبل توليد آن را تجربه نكرده باشد ( با موفقيت ) ، احتمالا از تمام انرژي و منابع دقيق مورد نياز براي توليد آن محصول آگاه نخواهيد بود.
6. به شما حق انتخاب لوكس ترين را مي دهد.
وايت ليبلدنياي وسيعي از انتخاب را براي محصولات مناسب كسب و كار شما به شما خواهد داد.
مثال1 : مي خواهيد رستوراني باز كنيد و براي آن به ظرفهاي خود نياز داريد، براي يافتن ظرف مناسب انتخاب هاي بسياري وجود خواهد داشت كه مي توانيد لوكس ترين آنها را انتخاب كنيد و با نام رستوران خود از آنها استفاده نماييد.
مثال 2: شما يك مجموعه گردشگري هستيد كه مي خواهيدرزرواسيون آنلاينهتل ها و بليط هاي پرواز هاي بين المللي را درطراحي سايتخود لحاظ كنيد. با تحقيق و انتخاب لوكس ترين شركت ارائه دهنده خدمات وايـت ليبلوب سرويس رزرواسيون پروازيا هتل، مي توانيد با نام شركت خود آن را در سايت اينترتي خود به فروش رسانيد.
7.وايت ليبلفشار را از روي دوش شما برمي دارد.
اگر مشتري مشكلي با محصول داشته باشد، شركت هاي ارائه كنندهوايت ليبلمسئوليت و كار بر روي محصول در جهت توسعه و رفع عيوب را خواهند پذيرفت. شما با انتخاب مناسب شركت ارائه دهنده خدمات مناسب مي توانيد با خيال آسوده مشغول كار خود باشيد، در حالي كه مطمئن هستيد كه ارائه خدمات پس از فروش، توسط شركت ديگري انجام خواهد شد.25/03/1396
تهيه شده توسط تيم تحريريهايـده پـرداز

محصولات و خدمات پيشنهادي ايده پرداز

در ادامه بخوانید...

آخرين مقاله ها

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.