مجله ايده پرداز

9 نكته مهم و مفيد براي بازاريابي و فروش بهتر در آژانس هاي گردشگردي قسمت سوم

1397/04/31
اين مقاله سومين بخش از سري نكات مهم و مفيد براي بازاريابي و فروش بهتر در آژانس هاي گردشگري است .به نظر مي رسد بخش سوم به موضوعاتي ديگر خارج از بحث بازاريابي و فروش بپردازد اما توجه داشته باشيد تمامي فعاليت هاي آژانس گردشگري شما بايد منجر به فروش خدمات به مشتريان شما شود. شايد برخي از نكات در اين سري نكات مرتبط با بازاريابي و فروش نباشد اما تامل كنيد و آنها را به كار گيريد تا نتايج را به طور ملموس احساس كنيد.
بخش سوم از نكات مهم و مفيدي كه براي بازاريابي و فروش بهتر آژانس هاي گردشگري لازم به نظر مي رسد در اين مقاله گنجانده شده است . اميدواريم اين مقالات، تا به اين جا ، براي شما سودمند بوده باشد و توانسته باشيد به نتايج خوبي نزديك شويد.
1- از نرم افزارهاي جديد و جامع براي گزارش گيري فروش استفاده كنيد ، از نتايج بد گزارشات دلسرد نشويد و به اصلاح مشكلات بپردازيد. هر سيستم فروش و بازاريابي اگر اصولي تدوين شده باشد در كنار نيروي انساني آموزش ديده و با تجربه مي تواند كارايي فوق العاده اي داشته باشد. به رفع عيوب سيستم فروش خود بپردازيد. با اين رويكرد اگر اشكالي روي دهد ديگر دنبال مقصر نمي گرديد و به رفع مشكل سيستم خواهيد پرداخت .
2- هزينه هاي سازماني خود را بررسي كنيد و آنها را به هر روشي كه مي دانيد پايين بياوريد و به هزينه هاي بازاريابي و تبليغات بيفزاييد . بسياري از فرايندها و روند هاي داخل آژانس شما هزينه بر است. هزينه ها را پايين بياوريد و از سودي كه كسب مي شود براي امر تبليغات و بازاريابي بيشتر استفاده كنيد.
3-از عملكرد فروش سازمانتان بازخورد بگيريد، براي اين منظور از گزارشات نرم افزاري و آماري استفاده كنيد. بايد بدانيد كه دقيقا در چه حوزه هايي ضعف داشتيد و چرا . رفع هرگونه ضعف منجر به قدرتي مي شود كه براي آژانس شما سود آور است
4- فروش نوك پيكان حمله تيم شماست ، قسمت فروش تنها مسئول فروش نيست بلكه همه سازمان بايد در امر بازاريابي و فروش مشاركت داشته باشند. هر فعاليتي بايد در جهت فروش بيشتر آژانس شما انجام شود. با برنامه و هماهنگي درست مي توانيد يك تيم فروش به اندازه آژانس خود داشته باشيد. تمامي افراد سازمان شما بايد بدانند هدف آژانس شما چيست.
5- در وب سايتتان بنويسيد تا ديگران در مورد شما بنويسند . اين بسيار مهم است كه وب سايتتان بسيار گيرا و جذاب باشد. وب سايت هاي ناكارمد و قديمي را كنار بگذاريد. به روز باشيد. وب سايت نشان دهنده سازمان شما در فضاي آنلاين است .از اين امر غافل نشويد.هر روز وب سايت خود را به روز كنيد و هر گونه ضعفي را به سرعت برطرف كنيد.
6- مهم نيست كه در دنياي واقعي چقدر كوچك يا چقدر بزرگ هستيد مهم اين است كه در دنياي مجازي چقدر بزرگ و شيك به نظر برسيد. مجموعه فعاليت هاي شما در فضاي آنلاين نشان دهنده ضعف و قدرت سازمان شماست. پس همان طور كه در دنياي واقعي به دنبال نشان دادن چهره اي بزرگ و قدرتمند از آژانس خود هستيد موازي آن نيز در فضاي آنلاين فعاليت خود را براي نشان دادن چهره معقول بيشتر كنيد.
7- شعار سازمان شما گيراست يا تكراري ست؟ شعاري است يا آن را هر روز به كار مي گيريد ؟ اگر شعار درستي نداريد آن را اصلاح كنيد و در تمام تبليغات و صفحات آنلاين خود به كار ببريد.
8- بعد از فروش حتما از رضايت مشتريان خود بازخورد بگيريد . از نظرات آنها براي بهبود عملكرد استفاده كنيد.هيچ گاه سعي نكنيد آژانس خود را در چشم مخاطبان خود غير واقعي نشان دهيد. افراط در اين موضوع مي تواند منجر به دلسردي مخاطبان و مشتريان شما شود.
9- به شدت روي اين موضوع متمركز باشيد كه اهدافتان را دنبال كنيد و پروژه هايي كه بيرون از دايره اهداف شما قرار مي گيرند را كنار بگذاريد. پرداختن به پروژه هاي متفرقه، منابع مالي آژانس شما را هدر خواهد داد. همچنين هر هدفي كه بيرون از استراتژي فروش شما قرار مي گيرد را كنار بگذاريد. به اهدافي بپردازيد كه در چهار چوب استراتژي كلي فروش آژانس شما باشند. استراتژي انتخاب كنيد كه با كمترين هزينه بيشترين كارايي را براي شما به ارمغان بياورد.1397/04/31
تهيه شده توسط تيم تحريريهايـده پـرداز

محصولات و خدمات پيشنهادي ايده پرداز

در ادامه بخوانید...

آخرين مقاله ها

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.