مجله ايده پرداز

9 نكته مهم و مفيد براي بازاريابي و فروش بهتر در آژانس هاي گردشگردي قسمت دوم

1397/04/30
با توجه به مقاله پيشين كه در مورد نه نكته از راه هاي جذب مخاطبان و پيشبرد امر فروش صحبت شد لازم ديديم كه اين مقاله را به عنوان بخش دوم و مانند مقاله قبل با ذكر چند نكته مهم براي بازاريابي وفروش ارائه دهيم اميدواريم با توجه به اين نكات روز به روز در كار خود پيشرفت داشته باشيد
نكاتي كه در ادامه مي آيد نكاتي هستند كه براي فروش و بازاريابي دفاتر گردشگري مفيد خواهد بود. اميدواريم با مطالعه اين نكات بتوانيد فروش سازمان خودتان را بهبود ببخشيد.
1- متخصصين را براي مشاوره به كار بگيريد. هيچ چيزي بدون مشاوره و راهنمايي درست به نتيجه نمي رسد.به خصوص در شرايط كنوني شما نياز به مشاور اقتصادي داريد. اين كار شايد نتواند مستقيما به روي كار شما تاثير بگذارد اما اثرات آن را در روند بازاريابي و فروش خواهيد ديد زيرا هر چقدر منابع اصولي تر و با برنامه مصرف شود افكار نيروي انساني آژانس شما خلاق تر خواهد شد.
2- همه جا حضور داشته باشيد، در همه شبكه هاي مجازي كه هزينه كمتر تبليغات و تاثير بيشتري را دارند حضور فعال داشته باشيد. هر چيزي كه رشد نكند خواهد مرد.رشد كنيد و در اين مسير اشتباهات خود را اصلاح كنيد .با اختصاص زمان كوتاهي از برنامه روزانه به بازار يابي ديجيتال چيزهاي كوچكي ياد بگيريد و به كار ببريد. استمرار باعث پيشرفت در اين امر مهم خواهد شد.
3- در مورد هر كدام از مقاصد گردشگري اطلاعات منحصر به فرد ارائه دهيد. در مورد آنها محتواي ويدئويي توليد كنيد . مخاطبان را به طرق مختلف به مقاصد جديد علاقه مند كنيد. زبان و فرهنگ كشورهايي كه دوست دارند به آن جا سفر كنند به مخاطبانتان معرفي كنيد.
4- فستيوال برگز ار كنيد .لازم نيست اين فستيوال بزرگ و پرخرج باشد .در مورد فرهنگ ، لباس محلي و غذا مقاصد گردشگري خود در فستيوال صحبت كنيد. مخاطباني كه شما را به طور فعال دنبال مي كنند به اين فستيوال دعوت كنيد.از آنها نظر خواهي كنيد .اطلاعات علايق آنها را ثبت كنيد . اين كار براي گزارش گيري به شما كمك مي كند .
5- چالش و مسابقه در نظر بگيريد و براي آن جايزه تعيين كنيد و مشتريان و مخاطبان خود را ترغيب به شركت در اين مسابقه كنيد .جايزه مي تواند بسيار كوچك باشد اما همه افراد دوست دارند در مسابقه برنده باشند و جايزه را ببرند . به آنها فرصت برنده شدن بدهيد.
6- مزيت رقابتي شما نسبت به همكارانتان چيست ؟ آن را نشان دهيد و در ذهن مشتريانتان حك كنيد. براي اين كار به متخصصين اين كار مراجعه كنيد يا اگر خودتان مي خواهيد در اين زمينه فعاليت كنيد بايد مطالعات خوبي در اين زمينه داشته باشيد . پيدا كردن مزيت رقابتي منحصر به فردي كه به سادگي قابل تقليد نباشد مي تواند كمك شاياني براي جذب مخاطبان در بازار رقابتي باشد. اين مزيت مي تواند نيروي انساني ماهر شما يا هر چيزي باشد كه رقباي شما از آن بي بهره اند.
7- با شيوه بازاريابي عصبي آشنا شويد ، تمام رنگ هاي كتابچه هاي چاپي، لحن گفتگو و موسيقي كه در آژانس شما پخش مي شود ، در فروش خدمات شما موثر هستند. شما مي توانيد به مقاله تاثير بازاريابي عصبي بر بازاريابي محتوايي كه در قسمت مقالات سايت ايده پرداز موجود است مراجعه فرماييد.
8- هرروز ياد بگيريد. هر چقدر هم كه در كار خود حرفه اي باشيد نياز داريد كه هر روز مطالعه كنيد و ياد بگيريد. نيازها در حال تغيير است . استراتژي بازاريابي رهبران صنعت گردشگري در جهان را مطالعه كنيد از آنها الگو برداري كنيد و آن الگو ها را بومي سازيد . آنها را به كار گيريد و از روند جذب مشتريان خود بازخورد بگيريد. از بازخورد استفاده كنيد و عملكرد خود را بهبود ببخشيد
9- متخصص تحقيقات بازار استخدام كنيد. بسيار مهم است كه دائما بازار پر نوسان را تحت نظر داشته باشيد. امروزه براي تمامي سازمان ها، امر تحقيقات بازار به عنوان يك بايد در آمده است. داشتن تحقيقات بازار مستمر نه تنها براي شما يك مزيت رقابتي محسوب مي شود بلكه يك لايه محافظتي براي آژانس شما ايجاد مي كند كه هم شما را از تغييرات بازار مطلع مي كند و هم از برنامه رقباي شما . پس اين امر را جدي بگيريد .1397/04/30
تهيه شده توسط تيم تحريريهايـده پـرداز

محصولات و خدمات پيشنهادي ايده پرداز

در ادامه بخوانید...

آخرين مقاله ها

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.