مجله ايده پرداز

اهميت وبسايت براي كسب و كارهاي كوچك و متوسط با رويكرد فروش اينترنتي

1397/05/07
در اين مقاله مي خواهيم در مورد چگونگي تاثير يك وب سايت بر پيشرفت يك كسب و كار كوچك صحبت كنيم و بر لزوم داشتن يك وب سايت جذاب كه هر كسب و كاري بايد داشته باشد. اين مقاله مقدمه اي بر بحث بزرگتر و با اهميت تري است با اين عنوان كه چرا وب سايت ها بايد كامل و جامع ارائه شوند.
اغلب اين سوال كليشه اي از سوي مخاطبان ما مطرح مي شود كه چرا بايد يك وب سايت داشته باشم در حالي كه كسب وكار كوچكي دارم و حتي محصول من براي فروش اينترنتي مناسب نيست ؟
در جواب بايد گفت امروزه به ندرت محصولي را مي توان يافت كه قابليت فروش اينترنتي را نداشته باشد . در حقيقت تمام محصولات و خدمات را با ارائه راهكاري مناسب مي توان به صورت اينترنتي خريد و فروش كرد و مطلب بعدي اين كه وب سايت دقيقا آن چيزي است كه يك كسب و كار كوچك لازم دارد . يك كسب و كار كوچك چطور مي تواند بدون شناسنامه اينترنتي خود( وب سايت) با رقباي بزرگي كه در بازار دارد رقابت كند؟ در واقع كسب و كارهاي كوچك با وب سايت خوب و با طراحي عالي مي توانند بسيار راحت تر از روش سنتي بازاريابي كنند و سهم بازار مناسبي را به دست آورند.
از سويي شاهد آن هستيم كه شركت هاي بزرگ با طراحي بد وبسايت و با داشتن وب سايتي ناكارآمد كه اغلب به روز هم نيست با وجود بزرگي و اعتبار در فضاي آنلاين سهم بازار خود را به راحتي به كسب و كار هاي كوچكتري واگذار مي كنند كه از وب سايت با طراحي عالي و جذاب برخوردارند
هدف ما اين نيست كه به شما بقبولانيم حتما بايد از طريق فضاي آنلاين و وبسايت خود فروش داشته باشيد ( البته اگر به نظر مي رسد فروش از طريق وب سايت براي شما ساده تر باشد همين كار را انجام دهيد) اما در نهايت شما براي معرفي خودتان به ديگران ( سرمايه گذاران ، همكاران، مشتريان و كساني كه مايلند در مورد كسب وكار شما بيشتر بدانند ) نياز به يك وب سايت خوب داريد اما به نظر مي رسد نداشتن وبسايت، بهتر از داشتن وب سايتي با طراحي بد و وبسايتي ناقص هست كه هيچ جذابيتي ندارد و مشتريان شما را از خريد محصول و ارتباط با شما منص